Last Minute
Zapraszamy do rezerwacji!

Rewal i okolica

Rewal to popularny, nadbałtycki kurort, zlokalizowany w województwie zachodniopomorskim, będący siedzibą Gminy Rewal, zwanej również Wybrzeżem Rewalskim. Rewal i sąsiednie miejscowości (Niechorze, Pobierowo, Pogorzelica, Pustkowo, Trzęsacz) oferują przyjezdnym całą masę atrakcji, rozrywek i ciekawych miejsc, do których warto zajrzeć będąc w okolicy.

Symbolem Rewala są Rewalskie Wieloryby, czyli 2 olbrzymie rzeźby tych morskich ssaków, znajdujące się przy platformie widokowej, nad plażą (z której oglądać można zachwycające zachody i wschody słońca). Na plaży znajduje się także niewielka przystań rybacka, stanowiąca wdzięczne tło do pamiątkowych zdjęć z wakacji. Będąc w Rewalu koniecznie przespacerować się również trzeba po tutejszym deptaku, tarasie widokowym czy Alei Róż i Zakochanych. Dla wolących wycieczki rowerowe, przygotowano tu natomiast wiele malowniczych ścieżek rowerowych. Sprzęt wypożyczyć można w systemie wypożyczalni Rewal Bike System.

Dzieci szczególnie ucieszą się, gdy odwiedzą Państwo z nimi Park Wieloryba, Bajkową Chatę, Oceanarium, park linowy, skatepark czy stadninę koni. Nie lada atrakcją będzie też przejażdżka odrestaurowaną Nadmorską Kolejką Wąskotorową, z której można wysiąść na stacjach w innych miejscowościach Wybrzeża Rewalskiego i podziwiać także ich atrakcje. Na zobaczenie szczególnie zasługują: Latarnia Morska w Niechorzu, Bałtycki Krzyż Nadziei w Pustkowie czy Ruiny gotyckiego kościoła na skarpie w Trzęsaczu.

Rewal